Kleje i materiały pomocnicze

DES lining system Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie szeroką gamę klejów (klej do gumy, klej do metalu i inne) oraz materiałów pomocniczych przeznaczonych do klejenia poliuretanów (w tym termoplastycznych), metali, taśm przenośnikowych i innych. Oferowane kleje do taśm przenośnikowych posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B wydany przez Główny Instytut Górnictwa, dzięki czemu są stosowane w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych.

 

DESMOSTIK PU-1000 – to poliuretanowy klej do gumy, metalu oraz innych materiałów. Średnia lepkość służy skutecznemu łączeniu termoplastycznego poliuretanu z termoplastycznym poliuretanem, termoplastycznego poliuretanu z metalem, a także materiałów drewnopochodnych i innych tworzyw sztucznych. Po utwardzeniu daje spoinę elastyczną odporną na zmiany temperatury i wilgotności otoczenia. DESMOSTIK PU-1000 ze względu na średnią lepkość zaleca się stosować na powierzchnie płaskie lub o niewielkim kącie nachylenia.

OPAKOWANIE: (składnik A wiaderko 3,85 kg + składnik B puszka 1,15 kg)
Inne opakowania na życzenie Klienta.

 

DESMOSTIK PU-2000 – to klej poliuretanowy o wysokiej lepkości i tiksotropowości służący do łączenia termoplastycznego poliuretanu z termoplastycznym poliuretanem, termoplastycznego poliuretanu z metalem, materiałów drewnopochodnych i innych tworzyw sztucznych. Po utwardzeniu daje spoinę elastyczną odporną na zmiany temperatury i wilgotności otoczenia. DESMOSTIK PU-2000 ze względu na wysoką tiksotropowość zaleca się stosować na powierzchnie pionowe.

OPAKOWANIE: (składnik A wiaderko 3,85 kg + składnik B puszka 1,15 kg
Inne opakowania na życzenie Klienta.

 

desmostik-sc-5000

DESMOSTIK SC-5000 – klej do gumy i metalu świetnie sprawdzający się do łączenia gumy z gumą, tkaniną, metalem, itp. Głównym zastosowaniem produktu DESMOSTIK SC-5000 jest łączenie taśm transporterowych w miejscach gdzie nie ma zagrożenia pożarowego.

Taśma z klejem DESMOSTIK SC-5000 gotowa jest do uruchomienia już po 2 godzinach od zakończenia scalania. Ponadto DESMOSTIK SC-5000 pozwala na połączenia gumy z metalem bez konieczności używania primera, ponieważ dzięki wzbogaconemu składowi nie jest on konieczny. DESMOSTIK SC-5000 nie zawiera w sobie trójchloroetylenu.

OPAKOWANIA: puszka – 870g klej + 35g utwardzacz
Inne opakowania na życzenie Klienta

 

Szczegółowy sposób stosowania kleju oraz parametry fizykomechaniczne są zawarte w załączonej karcie technicznej.

desmostik sc-6000DESMOSTIK SC-6000 klej do metalu i gumy, przystosowany do trwałego łączenia różnych materiałów. Głównym zastosowaniem produktu DESMOSTIK SC-6000 jest łączenie taśm transporterowych w miejscach gdzie występuje zagrożenie pożarowe (na dole kopalni).

Taśma z klejem DESMOSTIK SC-6000 gotowa jest do uruchomienia już po 2 godzinach od zakończenia procesu scalania. Ponadto DESMOSTIK SC-6000 pozwala na połączenia gumy z metalem bez konieczności używania primera, ponieważ dzięki wzbogaconemu składowi nie jest on konieczny. DESMOSTIK SC-6000 nie zawiera w sobie trójchloroetylenu.

OPAKOWANIA: puszka – 1kg klej + 40g utwardzacz
Inne opakowania na życzenie Klienta

Miło nam Państwa poinformować, że klej DESMOSTIK SC-6000 posiada Certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa wydany przez Ośrodek Badań, Atestacji i Certyfikacji w Gliwicach”, który uprawnia wyrób do stosowania w podziemnych wyrobiskach zakładów górniczych.

Szczegółowy sposób stosowania kleju oraz parametry fizykomechaniczne są zawarte w załączonej karcie technicznej

Tigrostik SC 22

TIGROSTIK SC-022 jest to klej przeznaczony do klejenia gumy z gumą, gumy z metalem, taśm transporterowych itp. w miejscach pożarowo-niebezpiecznych.

Sklejone taśmy przenośnikowe mogą być puszczone do ruchu po 2 godzinach od zakończenia klejenia, przy czym temperatura taśmy i otoczenia nie może być niższa niż 19oC.

Istnieje możliwość klejenia trudnościeralnych płyt EUROPAN TPU przy pomocy kleju TIGROSTIK SC-022. W przypadku klejenia gumy z metalem lub płyt EUROPAN TPU z metalem, należy na metal nanieść PRIMER.

TIGROSTIK SC-022 posiada certyfikat ‘B’ wydany przez Główny Instytut Górnictwa.

Szczegółowy sposób stosowania kleju oraz parametry fizykomechaniczne są zawarte w załączonej karcie technicznej.

DESMOSTIK SPU-1500 jest bardzo elastyczna szpachla poliuretanowa z zawartym w swym składzie trudnościeralne materiały w tym termoplastyczny poliuretan. Służy do wypełnienia szczelin i dylatacji przy montażu płyt EUROPAN TPU.

Szczegółowy sposób stosowania szpachli oraz parametry fizykomechaniczne są zawarte w załączonej karcie technicznej.

 

EUROSOL V-1000 jest to mieszanina odpowiednio dobranych składników mająca na celu przygotowanie powierzchni poprzez jej odtłuszczenie przed aplikacją klejów.

Szczegółowy sposób stosowania preparatu odtłuszczającego oraz parametry fizykomechaniczne są zawarte w załączonej karcie technicznej

Licznik odwiedzin: 136,295